Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Usain Bolt és a 500 Miles

Az atlétika egyik legnagyobb csillaga még a melegítés közben is képes szórakozni és szórakoztatni: a Nemzetközösségi játékokon Jamaicát képviselő válogatott tagjaként táncolt egy kicsit a hangulatjavítóként felhangzó muzsikára.

Akinek ismerős a dallam, az például az Így jártam anyátokkal című sorozatban is hallhatta az I'm Gonna Be (500 Miles) című dalt. A skót The Proclaimers legnagyobb slágere még 1988-ban született, és azóta is tartja magát a popzene klasszikus szerzeményei közt. Egyébként most, hogy így hallgatom, eszembe jutott, talán még futózenének sem olyan rossz- bár nem vagyok a téma szakértője, mert általában nem hallgatok zenét kocogás közben. De azért teszek vele egy próbát, mert ha Boltnak bejön...

0 Tovább

Csak egy kis előjáték

Az amerikaifoci előszezoni időszaka minden érdekessége ellenére inkább csak egyfajta előjáték a valódi tétmeccsekhez- követni lehet ugyan a híreit, de nagy izgalmak csak ritkán adódnak. 

Egyszerűen az idénynek ez a része még csak a felkészülésről szól. A játékok begyakorlása inkább az edzéseken történik, az előszezon arról szól, hogy a periférián levők meccsszerű körülmények között mit tudnak ebből visszaadni, illetve segíthet az azonos pozíciókon szereplők közti választásban.

Ez az egész az NFL szigorúan leszabályozott működéséből fakad. Nem lehet csak úgy elkezdeni edzőtáborozni, a szakszervezet és a liga pontosan megegyezett, mikor lehet edzeni, mikortól kezdődhetnek a a teljes felszerelésben végzett gyakorlások, az előszezonban is rögzítve van a meccsek száma, és ebben az időszakban is limitált a csapatok kerete.

Igen, nem csak úgy leigazolgatni még 5-6 embert egy kis kipróbálásra- 90 ember lehet a rosteren, ha egy szerződés nélküli játékosra le akar csapni a csapat, el kell küldeni egy másikat. Így aztán már az is komoly harc, hogy valaki bekerülhessen ebben a kilencvenes keretbe. Ezt aztán tovább szűkítik, az idényben már csak 53 fő van a keretben, illetve páran a gyakorlócsapatban- de ők csak fiatalok lehetnek.

Szóval az előszezonban jellemzően azok kapnak több időt a meccseken, akiket az idényben egyáltalán nem is fogunk látni, mert kiesnek a keretszűkítésnél. Kapnak még némi játékidőt a nagyobb nevek a meccsek elején, ha szükségük van egy kis munkára, illetve akkor, ha mondjuk két irányító közül akar választani az edzői stáb. Ez a helyzet például Clevelandben, ahol az új sztár, Johnny Manziel és az előző idényben lesérült, most visszatérő Brian Hoyer küzd a pozícióért. Máshol nincs ilyen kérdés, így aztán Tom Brady-t a Patriots pályára sem küldte a Redskins ellen, nem kockáztatták a sérülését. 

Felesleges visszavágást emlegeti a Broncos-Seahawks meccs kapcsán is, hiszen a legkevesebb passzkísérletre lehetőséget a Super Bowl-győztes Russell Wilson kapott a Seattle-ben, a másik oldalon pedig Brock Osweiler és Peyton Manning nagyjából egyenlő arányban dobálgatott. Szóval a meccs jelentős részében két olyan csapat nézett egymással szembe a pályán, amilyen felállású gárdák biztosan nem lesznek majd a tétmeccseken.

És valljuk be, ilyenkor senki nem akar lesérülni, vagy sérülést okozni, szóval egy picivel visszafogottabb a tempó, kevésbé kemények az ütközések. Mindez teljesen normális, nem ilyenkor kell megnyerni a bajnokságot- a periférián levő játékosok elsősorban a saját edzői stábnak akarnak bizonyítani, hogy érdemes velük számolni. A szakemberek szorgosan jegyzetelnek, de a sajtótájékoztatón csak általánosságban fogalmaznak, így aztán a kívülállóknak jórészt a találgatás marad a keretek összetételéről.

Igazság szerint nem is nagyon követné senki az előszezont, ha nem lenne olyan rövidke maga a valódi szezon. Ki vannak éhezve a rajongók a futballra, így falják a híreket, és még ezeket a meccseket is megnézik, de az eredményeknél sokkal fontosabb sztorik is vannak. Ilyen például az, ha egy kulcsember edzésen súlyos sérülést szenved, ami az egész csapat idényét negatívan befolyásolhatja- ilyen szomorú esetből több is akadt már ebben a pár hétben. Aztán persze lehet, hogy lesz, aki a helyükre lép, új sztárok születnek a ma még csak előszezonban vitézkedő ismeretlen újoncokból. Nos, ők azok, akik számára pont ezért van komoly tétje ezeknek a meccseknek.

Egy területen van még jelentősége az összecsapásoknak: most tesztelik élesben az új szabályokat. Az idén is lesz pár változás, ami a védők szabálytalanságának megítélését érintik majd, de a teljesen automatikussá, unalmassá váló extrapontrúgásokat is izgalmasabbá teheti az, hogy a labdát hátrábbról kell elrúgni. Most még tét nélkül lehet próbálkozni, így aztán ez a megfelelő időszak az ilyesmire, és legalább ez is újabb beszédtémát szolgáltat. De már csak pár hetet kell ezekkel kihúzni, és végre a valódi izgalmak köthetnek le minket...

0 Tovább

Sportszépségek: Niki Gudex

Az 1978-as születésű ausztrál profi mountain bike versenyző és fotómodell Niki szívesen pózol a kerékpárjával is...

0 Tovább

A szörf is sport

Bár nyilván eleinte nem sportnak indult, ma már profi szörfösök is vannak. Meglehet, hogy van aki vitatja a sportértéket, szerintem aki ügyesen meg tud lovagolni egy méteres hullámot, az igenis komoly teljesítményt nyújt. 

Az mondjuk becsapós lehet, ha abból indulunk ki, hogy mennyi csinos lány űzi, mert felmerül a kérdés, mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A szörf formálta őket ilyenné, vagy eleve ők tudnak megragadni ebben a közegben? 

Mert a szörf azért egy életérzés is, nem csak sport. Ezt csak az értheti meg, aki hozzájuk hasonlóan szereti a tengert. Az embert lenyűgözi a nagy víz ereje, a hullámok szépsége, de pontosan tudjuk, milyen veszélyes lehet. 

A szörfben állandóan a valóságban illetve képletesen is egyensúlyozni kell, tudni kell, mit lehet bevállalni, és mi az, ami már túl sok. Ettől is sportnak számít, hiszen abban gyakran a határainkat feszegetjük. Ami viszont jó benne az,  hogy az ilyen életmód - sporttól némileg szokatlan módon nézni sem rossz. Élőben eleve jónak kell lennie,  hiszen a tengerparton van a rajongók. De felvételen meg szuper lassításokat lehet csinálni- ezek mind azt igazolják, sport ez a javából.

0 Tovább

Hat hónap tréning

Ilyen rendszeres, tudatos edzés kell ahhoz, hogy valaki teljesíteni tudja az Ironmant... Hajnalban és este, melegben és hidegben, kerékpáron, futva és medencében egyaránt falni kell a kilométereket, hogy aztán a versenyt sikerüljön befejezni. Egy ilyen kihívás nem csak a számszerű eredményről szól- már önmagában a teljesítése nagy dolog.

0 Tovább

Hirdetés

Sportfoglalkozás

blogavatar

Ez a mindennapos testnevelés fotelszurkolóknak: hírek, érdekességek, sztorik, klasszikus videók és minden más a sport színes világából. Bekapcsolódni ér, akár olvasóként, akár hozzászólóként. Felmentést az kaphat, aki úgy dönt, ideiglenesen feláll a monitor elől és maga is belevág a rendszeres testmozgásba...

Hirdetés

Legfrissebb bejegyzések

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Elérhetőség

elche@freemail.hu

Hirdetés

Kedvencek

A nagy Kék A nagy Kék

Túrán innen, túrán túl, hol a gyaloglás, kerekezés, evezés az úr......

Kultúrmunka Kultúrmunka

Élmény, benyomás, vélemény filmről, zenéről, irodalomról, tévéről...

Darwin Darwin

Kis és nagy teljesítmények az emberek és állatok világából. Van aki győ...

Sportfoglalkozás Sportfoglalkozás

Ez a mindennapos testnevelés fotelszurkolóknak: hírek, érdekességek, sztori...

Big Blue Búvár Blog Big Blue Búvár Blog

Kalandjaim a mélység világában és a felszínen, hírek a tengerről, és mi...

Utoljára kommentelt bejegyzések

img src="/images/hex-loader2.gif" width="300" alt="" />